خانه / حسابداری / کارآموزی حسابداری هلال احمر شهرستان ورامین 16 صفحه doc

کارآموزی حسابداری هلال احمر شهرستان ورامین 16 صفحه doc

همواره با پیشرفت سایر علوم و فنون حسابداری نیز در سالهای اخیر در جهت اراه اطلاعات دقیقتر و کمکهای موثرتر به مدیران و برنامه ریزان دچار تغییر و تحول فراوانی شده است بدون تردید تفهیم مطالب و مفاهیم حسابداری نیاز به تمرین و ممارست دارد که امید است با تلاشهای مستمر دانشجویان و هنرجویان و همکاری کارآموزان در جهت طرح مسائل مختلف در کلاس این نقص برطرف گ

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 16

حجم فایل: 65 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

هدف کار آموز

همواره با پیشرفت سایر علوم و فنون حسابداری نیز در سالهای اخیر در جهت اراه اطلاعات دقیقتر و کمکهای موثرتر به مدیران و برنامه ریزان دچار تغییر و تحول فراوانی شده است . بدون تردید تفهیم مطالب و مفاهیم حسابداری نیاز به تمرین و ممارست دارد که امید است با تلاشهای مستمر دانشجویان و هنرجویان و همکاری کارآموزان در جهت طرح مسائل مختلف در کلاس این نقص برطرف گردد . همچنین رهنمودها و پیشنهادهای صاحب نظران می تواند در هرچه پربارتر شدن کتاب موثر بوده بدین وسیله گامی مهم در جهت اعتلای علمی و تخصصی هنرجویان برداشته شود. در حال حاضر با توجه به تاثیر مهمی که عملیات و محاسبات حسابداری در برنامه ریزی های سازمان و تصمیم گیری های مدیران دارد آموزش آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هدف ازدوره کارآموزی در این استکه کارآموزان عزیز پس ازفراغت از تحصیل با توانایی بیشتری از عهده وظایف محوله در قسمت های مالی سازمانهای مختلف برآیند. امید است که سرپرستان محرتم با توضیحات بیشتر و طرح مسائل کاربردی در محل آموزش فراگیران در یادگیری بهتر یاری فرمایند.

هدف کلی

ایحاد توانایی لازم برای ثبت معاملات در دفاتر حسابداری و انجام عملیات مربوط به وجوه نقدی ، اسناد تجاری، حسابهای دریافتی، داراییهای ثابت، و حسابداری کالاهای امانی، دوایر، شعب، اعتبارات اسناد بدهی ها و تنظیم صورتهای مالی نهایی و اظهار نامه مالیاتی.

هزینه یا مراحل خرج

1- تشخیص (به عهده رئیس اداره)

2- تامین اعتبار ( مسئول حسابداری) بعد از فاکتور و بعد از قبض انبار

3- تعهد

4- تسجیل (رسیدگی مراحل)

5- اجازه پرداخت

6- حواله

– سند حسابداری تفکیک کننده است

– سند مرکب 2 بدهکار و 2 بستانکار دارد.

– هزینه های کل تعمیرات مالیات تعلق می گیرد

– سند های اصلی را از کپی جدا می کنیم

در اولین مرحله درخواست خرید

آنهایی که دستمزدی است یا امورات خرید ها درصد مالیات تعلق می گیرد امور خدماتی : نظیر اجرت دستمزد کرایه ماشین، تعمیرات، خدمات کامپیوتری و حسابداری ریخته می شود.

جمله به پیوست : برای سلیقه اول آن می آید

جمله برای دستور پرداخت برای سلیقه به کار برده می شود.

جمع کل را وارد سند هزینه رسمی می کنیم

و در سند حسابداری نیز به همان روش یعنی جمع کل عمل می کنیم.

پرداخت مالیاتی را به اداره دارایی می فرستیم و رسید آن را ضمیمه سندها می کنیم.

برای سند حسابداری که برای خود شرکت است نیاز است برای تمام سند هزینه رسمی جدا جدا سند حسابداری بخورد می توانیم یک ثبت کلی در سند حسابداری بزنیم.

و برای ثبت هزینه هایی که مالیات دارند را می نویسیم و در بستانکار آن ثبت می کنیم تا از هزینه مربوطه به خود آن کم می شود.

بانک حسابرسی به شماره حساب 49/5353

شکل ثبت هزینه هایی که مالیات دارند

فرم شماره 1

هزینه 100 واحد (بدهکار)

مالیات 10 واحد (بستانکار)

بانک جاری90 واحد (بستانکار)

بابت پرداخت مالیات 5% به اداره مالیات و دارایی

کسور ارسالی ( بدهکار)

بانک جاری (بستانکار)

ثبت بالانس زدن به یک ترکیب است.

برای زدن سند هزینه از دستور پرداخت کلید هزینه را یکی می کنیم و بعدا اگر مالیات داشت از آن کسر می کنیم و بعد ثبت کسری مالیات را وارد می کنیم

مطلب مفید دیگر:  کتاب کار درسی حسابداری دولتی(1و2) 175 صفحه zip

برای زدن دستور پرداخت هر کدام از هزینه های درخواست اولیه را وارد می کنیم

برای زدن حسابداری از روی سند هزینه رسمی هزینه را بدهکار و بانک را بستانکار می کنیم و اگر مالیات داشته باشیم مالیات را بستانکار می کنیم.

مراحل نوشتن سند حسابداری

ابتدا فرم دستور خرید را پر می کنیم و به امضای رئیس اداره می رسانیم و بعد از آن امضای حسابدار و بعدا تنخواه گردان با توجه به دستورات خرید، خریداری لازم را انجام می دهد و طی فاکتور خرید تحویل حسابدار می دهد و حسابدار برگه ای بنام دستور پرداخت که به اعضای رئیس اداره می رسد را با فاکتورها و دستور خرید و پرداخت به یکدیگر ضمیمه می کنیم و اصل ها و کپی های هر برگه را از یکدیگر جدا می کنیم و بعد از آن خریدها را به صورت شرح سند هزینه رسمی می زنیم بر روی سند هزینه های رسمی عدد هزینه – بودجه بخش – آرم هلال احمر – تاریخ – نام اداره و شخص تنخواه گردان نوشته می شود تنخواه گردان شخصی است که حسابدار مبلغی را در اختیارش در ابتدای دوره مالی قرار می دهد و برای هر خرید تنخواه موظف اقدام به خریدهای لازم کند و فاکتورها را نزد حسابدار بیارد تا حسابدار دوباره آن را شارژ کند و بعد از سند هزینه رسمی سند حسابداری می زنیم . اجزا سند حسابداری شامل : تاریخ – شماره برگه – شماره روزنامه – شماره چک

شکل سند حسابداری

کل

معین

شرح حساب

بدهکار

بستانکار

152

برنامه امداد و نجات

برنامه آموزش امداد مستقیم

کسور وصولی

بانک جاری

856600

627000

23380

000/166022

دفاتر معین درآمد های داخلی و دفتر معین اختصاصی

برای ثبت سرفصل ها در دفتر معین ابتدا اسناد را بررسی و هر یک را وارد دفتر معین می کنیم. در دفتر معین حسابهایی به اسم بدهکار بستانکار وجود ندارد بلکه آن سرفصل را بصورت روشنی باز می نمائیم و به صورت شرح رویداد مورد نظر در دفتر معین ثبت می کنیم و در انتهای صفحه از اعداد داخل صفحه از اعداد داخل صفحه یک جمع کلی می گیریم . فرق سرفصل ها و شرح های دفتر معین درآمد داخلی با دفتر معین اختصاصی در این است که در دفتر معین درآمد داخلی درآمدهای خود اداره نوشته می شود و در دفتر معین اختصاصی درآمدهایی که از استان تهران وارد شده ثبت می گردد برای راحت تر و منظم شدن سرفصل ها در قسمت راهنمای صفحه تمامی سرفصل ها را وارد می کنیم با شماره صفحه مثال: بانک جاری پرداخت چکهای بین راهی – درآمد داخلی پیش بینی شده – علل حساب سنواتی درآمد داخلی وصولی – کنترل حساب اموال منقول و کنترل اموال غیر منقول و در دفتر معین احتصاصی سرفصل هایی که وارد می شود شامل برنامه امداد و نجات – تهیه و تدارک حق الزحمه طرف حساب تظمینات حساب تظمینات سپرده نزد ذی حساب تفکیک دارایی – سرمایه ای – سپرده دریافتی – بستانکاران – تنخواه گردان دریافتی از استان تهران و … .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” کارآموزی حسابداری هلال احمر شهرستان ورامین ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – کارآموزی حسابداری هلال احمر شهرستان ورامین – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
کارآموزی حسابداری هلال احمر شهرستان ورامین ;دفاتر معین درآمد های داخلی و دفتر معین اختصاصی;مراحل نوشتن سند حسابداری

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

همچنین ببینید

پاورپوینت حسابداری شركتهای تضامنی (همراه با مثالهای تشریحی) 74 صفحه ppt

دانلود پاورپوینت حسابداری شركتهای تضامنی در حجم 74 اسلاید همراه با مثالهای تشریحی و توضیحات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *