خانه / روانشناسی و علوم تربیتی / روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد 47 صفحه doc

روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد 47 صفحه doc

در این تحقیق،به بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد پرداخته شد بدین ترتیب كه میزان عزت نفس را با تست كوپراسمیت مورد سنجش قرار دادیم نمونه تحقیق 30 نفر زن متأهل و 30 نفر مجرد در نظر گرفته شد، پس از بدست آوردن نمرات خام، جدول توزیع فراوانی، شاخصهای گرایش مركزی و پراكنش، نمودارهای چند ضلعی ترسیم شد و در نهایت از طریق آزمونt گروههای مستقل به بررسی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 47

حجم فایل: 52 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فهرست مطالب

 1. چکیده
 2. مقدمه
 3. فصل اول : کلیات تحقیق

 4. موضوع تحقیق
 5. فایده، اهمیت، هدف تحقیق
 6. فرضیه های تحقیق
 7. تعریف عملیاتی
 8. فصل دوم : مبانی تحقیق

 9. ابعاد عزت نفس
 10. مفهوم خود
 11. نقش خانواده در شکل گیری عزت نفس
 12. عوامل مؤثر در رشد عزت نفس
 13. عزت نفس و عملکرد سودمند
 14. علت اصلی کدام است؟
 15. دیدگاه های نظری در مورد عزت نفس
 16. تحقیقات انجام شده
 17. فصل سوم : روش تحقیق

 18. مقدمه
 19. جامعه مورد تحقیق
 20. نمونه و روش نمونه گیری
 21. روش جمع آوری اطلاعات
 22. اعتبار و پایایی آزمون
 23. فصل چهارم : روش تجزیه و تحلیل داده ها

 24. محاسبه شاخص های گرایش مرکزی گروه اول
 25. محاسبه شاخص های گرایش مرکزی گروه دوم
 26. محاسبات استنباطی
 27. فصل پنجم : نتیجه گیری

 28. مقدمه
 29. خلاصه
 30. نتیجه
 31. محدودیت های پژوهش
 32. پیشنهادات
 33. منابع

چكیده

در این تحقیق،به بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد پرداخته شد بدین ترتیب كه میزان عزت نفس را با تست كوپراسمیت مورد سنجش قرار دادیم.

نمونه تحقیق 30 نفر زن متأهل و 30 نفر مجرد در نظر گرفته شد، پس از بدست آوردن نمرات خام، جدول توزیع فراوانی، شاخصهای گرایش مركزی و پراكنش، نمودارهای چند ضلعی ترسیم شد و در نهایت از طریق آزمونt گروههای مستقل به بررسی تفاوت بین عزت نفس دو گروه پرداختیم .

از آنجائیكه t بدست آمده كوچكتر از t جدول بود به این نتیجه رسیدیم كه تفاوتی بین عزت نفس زنان متأهل و مجرد وجود ن

مقدمه

در روان شناسی شخصیت و روان شناسی اجتماعی مباحث جنجال برانگیزی مطرح می شوند، این مباحث جذابیت خاصی را برای محققین ایجاد نموده و زمینه مساعدی را برای برپایی تحقیقات بنیادی و كار بردی فراهم ساخته اند. یكی از موضوعاتی كه همواره به مانند پلی ارتباط بین روان شناسی شخصیت و روان شناسی اجتماعی را ایجاد می كند،مبحث خویشتن است . در مبحث خویشتن[1]، عزت نفس[2]، كنترل خویشتن[3] و… عنوان می گردد .

در حال حاضر، تحقیقات فراوانی در زمینه عزت نفس صورت می گیرد كه عوامل شكل دهنده آن را معرفی خواهند كرد .(كریمی، یوسف،1364، ص 24 )

در زمینه عوامل مؤثر بر عزت نفس عنوان می گردد كه عوامل گوناگونی در ارتباط با آن می باشند ،كه این پژوهش هدف آن است از تفاوت های متعددی كه بین مجردین و متأهلین وجود دارد عزت نفس مورد ارزیابی قرار می گیرد. به عبارت دیگر رابطه ازدواج و عزت نفس مورد بررسی قرار می گیرد .

مطلب مفید دیگر:  پرسشنامه‌ی هوش معنوی 4 صفحه docx

موضوع تحقیق:

بررسی میزان عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد.

فایده، اهمیت، هدف تحقیق:

یكی از زیر بنایی ترین و مهمترین عوامل مؤثر در سلامتی روان ، عزت نفس می باشد. چنین به نظر می رسد كه بحث پیرامون این موضوع ،یك ضرورت اساسی ، به منظور ارتقاء سطح بهداشت روانی در جامعه می باشد .

نیاز اصلی و اساسی ما در زندگی داشتن احساس خوب در مورد خودمان است ، ما نیاز داریم كه خود را از نظر جسمی ، فكری و احساسی و عاطفی انسان خوب و با ارزش بدانیم. چنین احساسی ، نیاز قطعی و اساسی است كه بدون دادن اعتبار و ارزش لازم به خودمان هرگز قادر نخواهیم بود تا از احساس آرامش و آسایش درون برخوردار شویم.( نینوایی ،1375،ص 14ـ13)

زنان در جامعه از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند . نیمی از جمعیت را زنان تشكیل می دهند . این قشر از حساسیت خاصی برخوردار است كه اگر به نیاز آنها توجه كافی مبذول نشود، مسلماً خسارت های زیانباری چه از لحاظ اقتصادی ـ اجتماعی به جامعه وارد خواهد آمد

پس با توجه به اهمیت موضوع عزت نفس و قشر وسیعی از زنان كه در جامعه زندگی می كنند برآن شدیم تا به بررسی عزت نفس در بین زنان بپردازیم . از طرفی یكی دیگر از مسائلی كه در زندگی زنان مورد توجه قرار گرفت مسأله ازدواج است تصمیم گرفته شد كه به بررسی عزت نفس در بین زنان متأهل و مجرد پرداخته شود تا مشخص گردد آیا بین زنان متأهل و مجرد از لحاظ عزت نفس تفاوتی وجود دارد یا خیر؟ اگر تفاوتی مشاهده می شود در پی علل باشیم تا پس از شناخت عامل در پی رفع آن برآییم .

فایده دیگر این تحقیق این است كه به بالا بردن شعور فرهنگی ایرانیان كمك كنیم تا به نقش اساسی زن در جامعه پی برده شود و به این ترتیب قسمتی از مشكلاتی كه سبب آن زنان هستند در جامعه رفع شود .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد;عزت نفس بین زنان;عزت نفس و عملکرد سودمند;ارتباط بین ازدواج و عزت نفس در بین زنان متأهل و مجرد;ارتباط بین عزت نفس و ازدواج در بین دختران و زنان;بررسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد;دانلود روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد;دانلود مقاله بررسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

همچنین ببینید

دانلود تحقیق موفقیت مشاوره 37 صفحه doc

مشاوره بر پایه روانکاوی زیگموند فروید که بسیاری وی را نابغه ای در روان درمانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *