دانلود مقاله بیماری سل گاوی 12 صفحه doc

در بــرخی از گـاوهــای مبــتــلا به سـل ارزنی ( بـا جـراحـات وسـیـع در بــدن ) شــكل ظاهــری دام عادی بـوده اما لاغـری تـدریجی ( كه الـبته ربطی به بیماری دیگر نداشته باشد ) جلب نظر می كند تغییر در اشتـها و دمای بـدن و همـچـنین وضـعیـت مـوهای پــوست ( زبـر یـا صـاف است ) ، آرام شـدن تــدریـجی دام ، درخـشانی و شـفـافـیــت چـشـمـهـا از علائم عمومی ا

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 12

حجم فایل: 18 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

عـلـائـم بـــــالــینــی :

در بــرخی از گـاوهــای مبــتــلا به سـل ارزنی ( بـا جـراحـات وسـیـع در بــدن ) شــكل ظاهــری دام عادی بـوده اما لاغـری تـدریجی ( كه الـبته ربطی به بیماری دیگر نداشته باشد ) جلب نظر می كند . تغییر در اشتـها و دمای بـدن و همـچـنین وضـعیـت مـوهای پــوست ( زبـر یـا صـاف است ) ، آرام شـدن تــدریـجی دام ، درخـشانی و شـفـافـیــت چـشـمـهـا از علائم عمومی است كه اغـلب پس از زایـش مشخص تر می شونـد . در آلـودگی ریـوی سـرفـه مـزمن بـه علت بـرونـكـو پـنـومـونی ( سـرفه آهـسـته ، كوتاه ، مرطوب كه فشار گلـو یـا پـس از فـعالیـت ایـجـاد میـشود ) وجـود داشته كه در هـنگام صبـح و در هـوای سـرد بیـشتر عارض میـشـود . در مراحل پیشرفته كه بخش زیادی از ریه درگیر است تنگی نـفس تـوام با افزایش تعداد و عـمق تـنـفـس وجـود دارد . ابـتـلاء عقده لـنفـی نای و مـدیـاسـتـن و بـزرگ شـدن آنـهـا می تـوانـد بـه تــرتـیـب مـوجـب دشـواری تنـفـسـی و جمع شدن گـاز در شـكـمـبه گردد . در بیشتـر موارد سل رحمی ناشی از سل عمومی ( ورود میكرب از خون به رحم ) بـوده و ممكن اسـت در بـاروری دام اثـرات نـامطلـوب داشته باشد و یا چنانـچه دام بارور گـردد چنـد ماه پـس از بـاروری سقط جنین حادث میـشود و اگـر چنانـچه گوساله بـطور عادی بـدنیا بیاید پس از مدت كوتاهی بر اثر سل عمومی تـلف خواهد میگردد . در گاوهای مبتلا بـه سل رحمــی كه بارور نمیشوند ممكن است ترشحـات چركی مـزمن(حـاوی تـعـداد زیادی باسیل سل ) از بدن دام ترشح شود كه این حالت نسبت به هر گونه اقدام درمانی مقاوم خواهد بود در ورم پـستـان سلی بـافت پـستـانی سفت و بزرگ شده و این حالت معمولاً از ناحیه بالائی ( بویژه در قطعـات عقبـی )شروع میشود . همچنین در آغاز شیر از نظر ظاهـری تغـییری نداشته اما در مـراحل بعـدی دانه های ریزی در شیـر ایـجــاد كه پس از مدتـی رسـوب میـكند و مایع زلال و كهـــربائی رنگ باقی مـیماند كه پـس از مدتی تنها همین مایع بجای شیر از پستان خارج می شود .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مقاله بیماری سل گاوی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مقاله بیماری سل گاوی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
علائم كالبد گشائی ;با بیماری سل و تست توبركولین ;واكنش تست توبركولین ;كنترل بیماری سل

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *