خانه / مدیریت / دانلود مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص 37 صفحه zip

دانلود مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص 37 صفحه zip

دانلود مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص تحقیق مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص مقاله مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 37

حجم فایل: 17 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 37 صفحه

مدیریت اكوسیستم : چكیده :یكی از گامهای اساسی درجهت ارتقای توسعه هر كشوری استفاده بهینه از كلیه امكانات و منابع آن با مدیریت علمی و استفاده از پژوهشهای صاحبنظران است.
اگرچه صادرات منابع نفتی و معدنی و چند قلم كالای محدود جوابگوی نیازهای گذشته و جاری ایران بوده است، ولی ضرورت توجه به بخشهای دیگر تولید درآمد و ارزآوری باتوجه به محدودیت منابع پیش گفته ضروری به نظر می رسد.
یكی از این بخشها صنعت اكوتوریسم است كه باتوجه به وسعت كشــــــــــور و تنوع گونه ها امكان پذیر و سودآور خواهدبود.
پیش درآمد: پس از انجام یك سفر علمی – تحقیقی دریافتم كه ایران بسیار زیبا است و این سوال در ذهنم مطرح شد كه چرا مدیران و مسئولان كشور از این امكانات بالقوه و اكوسیستم متنوع و گاه نادر در كل جهان برای جلب جهانگردان بهره برداری نمی كنند؟
امروز، پاسخ سوال خود را در ضعف مدیریت و بی توجهی به دانش و تجارب استادان و كارشناسان دلسوز می یابیم.
امروزه، مدیریت اكوتوریسم در ایران باتوجه به روند روبه رشد جمعیت و كاهش منابع نفتی و اتكــــــــای كشور به اقتصاد تك محوری وابسته به نفت، نه تنها یك نیاز كه یك الزام برای رشد و توسعه جامعه است.
در چند دهه اخیر برنامه ریزان، مدیران و مجریان امور در سطح جهان باتوجه به فقر منابع درآمدزا، بر روی اكوتوریسم سرمایه گذاریهای كلانی انجام داده اند كه این پدیده نه تنها موجب حفاظت از اكوسیستم ها و محیط طبیعی سالم برای زیست بلكه به تولید درآمد و ارزآوری قابل توجهی منجر می گردد.
در كشور ما، متاسفانه به دلیل بی توجهی به قوانین و مقررات از گذشته های دور با معضلات زیست محیطی بسیاری كه ناشی از پراكندگی مواد زائد و ضایعات، بهره برداریهای بی رویه و تخریب منابع طبیعی و عدم استفاده از فنــاوری سازگار با محیط و غیره مواجه گشته ایم.
وضعیت اكوسیستم ایران اكوسیستم ایران، بستر مناسبی برای سودآوری در بخش اكوتوریسم است.
اگرچه بسیاری از گونه های نادر جانوری ایران یا به كلی منقرض گشته و یا در معرض انقراض هستند، لیكن هنوز هم گونه های متنوع جانوری و گیاهی در خور توجهی كه در اقالیم گوناگون موجود است.
در صورت مدیریت صحیح، می تواند جوابگوی گردشگران باشد.
با وجود اینكه ایران بر كمربند خشك جهان قرار دارد، اما دارای تنوع اقلیمی و زیستگاههای گوناگون برای جلب سیاحان است.
در سال 2000 میلادی یونسكو، ایران را در مقام هفتم ذخیره گــاههای زیست كره شناسایی كرد.
اصلی ترین این زیستگاهها عبارتند از: 1 – زیستگاههای كوهستانی، دربرگیرنده، علفزارها و جانورانی چون گونه های پلنگ و پازن و ول برفی؛ 2 – زیستگاههای جنگلی زاگرس با درختان بلوط و سنجابها؛ 3 – زیستگاههای بیشه زارها و جنگلهای گــرمسیری خوزستان با گیاهان پده و گز و گونه های گوزن زرد ایرانی، رودك عسل خوار و جربیل؛ 4 – زیستگاه بیابانی با گیاهان تاغ و كاروان كش و گونه روباه شنی و گربه شنی؛ 5 – زیستگاه بلوچی با گیاهان آكاسیا و كهور و گونه خرس سیاه، سنجاب بلوچی و خدنگ؛ 6 – زیستگاه استپی در بخش اعظم كشور با پوشش گیاهی درمنه و گون و پستاندارانی مانند آهو و یوز.
علاوه بر موارد پیش گفته دسترسی به سواحل دریای خزر و خلیج فارس و دریای عمان و مناطقی مانند جنگل حرا در جزیره

مطلب مفید دیگر:  دانلود پاورپوینت (اسلاید) ساختار اجتماعی سازمان دسته مدیریت

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص;تحقیق مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص;مقاله مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص;مدیریت اكوسیستم و مدیریت زمان 27 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

همچنین ببینید

پاورپوینت خلاصه کتاب درنگ نکن انجامش بده 19 صفحه ppt

این فایل حاوی مطالعه خلاصه کتاب درنگ نکن انجامش بده می باشد که به صورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *